«تمام مردان رئیس‌جمهور»؛ فیلمی درباره اهمیت نقش رسانه‌ در روشن کردن واقعیت‌های پنهان دولت

مطبوعات آزاد را «رکن چهارم دموکراسی» می‌نامند. رسانه‌های آزاد و مستقل با تاباندن نور بر زوایای پنهان حکومت‌ها و صاحبان قدرت، نقش مهمی در پاسخ‌گویی آن‌ها به افکار عمومی ایفا می‌کنند.
در این ویدیو مصطفی عزیزی؛ نویسنده، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده ساکن کانادا، به معرفی فیلم سینمایی «تمام مردان رئیس‌جمهور» می‌پردازد. فیلمی که بر اساس یک ماجرای واقعی در تاریخ رسانه ساخته شده است.
فیلم درباره‌ دو روزنامه‌‌نگار جوان از روزنامه «واشنگتن پست» به نام‌های «باب وودوارد» و «کارل برنشتاین» است که در افشای تخلفات انتخاباتی رییس‌ جمهور وقت آمریکا، ریچارد نیکسون نقش به سزایی ایفا می‌کنند.
ژوئن سال ۱۹۷۲ در ستاد فرماندهی دموکرات‌ها در هتل واترگیت در شهر واشنگتن، پنج سارق با وسایل مدرن استراق‌سمع دستگیر می‌شوند و پیگیری ماجرا توسط دو گزارشگر روزنامه‌ واشنگتن پست پس از چندی منجر به استعفای ریچارد نیکسون می‌شود….
این فیلم، قدرت و اهمیت نقش رسانه را در روشن کردن واقعیت‌های پنهان یک دولت نشان می‌دهد. در واقع بدون رسانه‌ آزاد و مستقل، آزادی شکل نخواهد گرفت. رسانه‌ها چشم مردم و ناظر بر رفتار حاکمان و محدود و مشروط کننده‌ قدرت آن‌ها هستند.